Karate pratybos

Kokią naudą gauna žmogus studijuodamas tradicinį karate do?

 

Karate pratybų nauda yra įvairiapusė, apimanti daugelį žmogaus būties aspektų. Visų svarbiausias aspektas - sveikata, plačiąja to žodžio prasme. Harmoningas kūno raumenų vystymas, proto valdymas, emocijų kontrolė, filosofinis pamatas kasdieniam gyvenimui, tai apčiuopiamiausi dalykai, kuriuos dovanoja tradicinis karate kiekvienam.

 

Žmonės, studijuodami tradicinį karate, sustiprina ne tik įšorėje matomas raumenų grupes. Vienas iš treniruočių tikslų - sukurti tvirtą giliųjų raumenų sistemą, kuri užtikrintų stuburo stabilumą liemens srityje.

 

Tradicinio karate pratybos gerina lankstumą, suteikia paslankumo sąnarių srityje, gerėja kraujo apytaka. Šie dalykai leidžia žmogui puikiai jaustis visą dieną, būti aktyviam, ilgiau išlaikyti darbingumą ir pasiekti aukštesnių rezultatų kasdienėje veikloje.

 

Be fizinės sveikatos kiekvienas žmogus siekia proto ramybės, emocijų kontrolės, pasitikėjimo savimi, ilgalaikės dėmesio koncentracijos, gebėjimo adekvačiai reaguoti ekstremaliose situacijose, minimaliomis energijos sąnaudomis pasiekti maksimalaus efektyvumo, išlikti žvalus, neįsitempęs beprotišku greičiu gyvenančiame pasaulyje. Tradicinis karate - puikus įrankis šiuos tikslus siekiantiems įgyvendinti praktikoje.

 

Kitas unikalus šio kelio aspektas - efektyviausia savigyna nenaudojant ginklo.

 

Pagrindinis karate tikslas - pasiekti pergalę be kovos. Daugelis kovos menų, o taip pat "karate" mokyklų moko įvairiausių savigynos būdų. Kuo gi unikalus tradicinis originalus Budo karate?

 

Šiame kovos mene suformuoti įgūdžiai pastatomi prieš jėgą, greitį ir kai kurių žmonių įgimtą greitą reakciją. Ką gi tai reiškia? Tai reiškia jog kiekvienas žmogus treniruočių pagalba tuos įgūdžius gali suformuoti, nors tai ir nėra įgimti talentai. Kiekvienas žmogus, įvaldęs šį meną, nepriklausomai nuo savo ūgio ar svorio, gali efektyviai apsiginti nuo fiziškai galingesnio agresoriaus.

 

Tradicinis karate "neaugina" didelės raumenų masės, o išmoko efektyviai išnaudoti tai, ką jau turime. Maža to, šis savigynos menas neapsiriboja vien tik energija gaunama iš kūno, nes bet koks kūnas turi aiškiai apibrėžtas galimybių ribas. Pagrindinis ir teoriškai nelimituotas energijos šaltinis yra žemė. Įvaldę šį energijos šaltinį meistrai kontakto su taikiniu momentu sugeba padidinti savo kūno masės vertę iki 3 kartų ir atoveiksmio reakcijos energiją tiksliai nukreipti į taikinį. Kūnas tampa laidininku, kuriuo nevaržoma cirkuliuoja galingi energijos srautai.

 

Dar vienas tradicinio karate efektyvumo garantas - taimingas (gebėjimas atsidurti laiku ir vietoje). Šis unikalus menas moko pasikliauti intuicija, pajusti šansą, kol jo dar nėra ir jį nedvejojant išnaudoti. Mūsų Mokytojas Hidetaka Nishiyama mėgdavo kartoti: Ichi - go, Ichi - e (viena akimirka, tik vieną kartą). Tai vienas iš svarbiausių sėkmės lydimų žmonių gyvenimo formulės vardiklių.

 

Ar yra amžiaus cenzas norintiems pradėti tradicinio karate studijas?

 

Saviugdos centre "SeiDo" sudarome sąlygas studijuoti karate tiek mažyliams, kurie tik pradėjo lankyti vaikų darželį, mokyklinio amžiaus vaikams, studentams bei įvairiausio amžiaus suaugusiems žmonėms. Šiuo metu mažiausiam sportininkui 2,5 metukų, o vyriausias jau perkopęs 60 metų ribą. Tarp jų vienas bendras dalykas - tiek vienas, tiek kitas į pratybas atėjo lygiai prieš metus ir iki šiol sėkmingai keliauja šiuo keliu. Aišku, kad mokymo metodika, žinių pateikimas, tikslai išsikelti karate kelyje skiriasi, tačiau kiekvienam pritaikome reikiamą metodiką, paskirstrome krūvius ir padedame siekti užsibrėžtų tikslų.

 

Pagal kokius kriterijus formuojamos tradicinio karate grupės?

 

Siekdami maksimalios mokymų kokybės šiais metais ypatingai kruopščiai padirbėjome ties grupių formavimu. Šį sezoną mūsų centre grupės suskirstytos ne tik pagal amžių, bet ir pagal meistriškumą, kurį apibrėžia išlaikytas egzaminas/diržo spalva. Taip suformavus grupes pavyks tiksliausiai patenkinti visos grupės lankytojų poreikius, efektyviai paskirstyti teorinias žinias, fizinį krūvį, treniruotės intensyvumą.

 

Karate puikiai tinka merginoms ir moterims.

 

Karate treniruotės moterims yra naudingos dėl daugelio priežasčių. Harmoningai vystosi visi kūno raumenys, sustiprinamos giliosios raumenų grupės saugančios stuburą liemens srityje. Tai puiki prevencija prieš įvairiausias stuburo išvaržas nėštumo ir pogimdyvinio periodo metu. Lengviau pavyksta suvaldyti emocijas, įgyjama daugiau pasitikėjimo, susiformuoja supratimas apie savigyną, prevenciją prieš agresiją, bei patys savigynos įgūdžiai. Šiame kovos mene ypatingai akcentuojama, jog fiziškai mažesnis kūnas, gali apsiginti prieš galingesnį priešininką naudodamas suformuotus įgūdžius, o ne jėgą prieš jėgą, ar greitį prieš greitį. Tai ypač aktualu moterims, nes jų kūnas daugeliu atveju fiziologiškai yra silpnesnis nei vyrų.