Hatha joga (angl. Hatha yoga)

 

Hatha joga vadinama ypatinga fizinių praktikų sistema, vystanti gyvybinę energiją (prana) ir jos tėkmę žmogaus kūne. Ši darbu su kūnu ir jo energijomis pagrįsta metodika vienija įvairias pozas (asanas) ir kvėpavimo kontrolę (pranayama).


Joga padeda tvirčiau priimti gyvenimo iššūkius. Ji suteikia kūnui ir protui ugnies, padeda įgyti pusiausvyros ir išminties. Praktikuoti jogą verta, nes ji ne tik stiprina kūną, bet ir džiugina.


Kaip pastebi vienas žymiausių jogos mokytojų, Christopher S. Kilham, jogos praktika atgaivina pojūčius ir praturtina gyvenimą. Ji užpildys Jus, jeigu Jūs leisite. Ji suteiks žavesio ir žvalumo. Jos dėka maistas taps skanesnis, kvėpavimas taps malonumu. Joga padidins Jūsų humoro jausmą.

 

Su sveiku kūnu, švariu protu ir šviesiomis emocijomis praktikuojantysis gali visa tai sėkmingai panaudoti savo asmeniniame gyvenime, karjeros kelyje.
 

 

Aijengaro joga (Iyengar yoga)


Pasak vieno autoritetingiausių dabarties jogos mokytojų, B.K.S. Iyengar, jogos esmė – lavinti kūną ir pojūčius, gryninti protą, tobulinti intelektą ir rasti ramybę pačioje savo būties esmėje – sieloje. Joga apima visą žmogaus būtį – kiekvieną ląstelę, mintis, intelektą ir dvasią.
Fizine prasme joga yra ištempimas, kuris suteikia galimybę kūnui pačiam atsipalaiduoti. Taigi joga yra natūralus atsipalaidavimas.
Jogos užsiėmimo metu svarbiausi akcentai – asanos atlikimas (kūno padėties sustatymas) ir vidinė būsena atlikimo metu. Siekiama susitelkti į nepriekaištingą įvairaus sudėtingumo asanų atlikimą, paskirstant dėmesį tolygiai po visą kūną ir įsiklausant į pojūčius. Taip rimsta proto virpesiai, emocijos.


Joga yra unikalus energijos šaltinis, kadangi atliekant asanas į visas ląsteles priplūsta kraujo, kuris išlaisvina ląstelėse slypinčią energiją. Todėl savijauta nuostabi ir kitą dieną.


Jogos praktikavimas padeda kiekvienam pasiekti gerą savijautą, sveikatą, proto ramybę, aiškumą ir emocinę pusiausvyrą. Su sveiku kūnu, švariu protu ir šviesiomis emocijomis praktikuojantysis gali visa tai sėkmingai panaudoti savo asmeniniame gyvenime, karjeros kelyje.


Informacijos šaltiniai:


http://www.bksiyengar.com

Jogos medis: jogos išmintis ilgam, sveikam, laimingam gyvenimui / B.K.S. Iyengar.-Vilnius: Alma litera, 2006.

Penki Tibetietiški pratimai: penki dinamiški pratimai sveikatai, energijai ir asmeninei jėgai/ Christopher S. Kilham.- Kaunas: R.Anankos leidykla, 2004.

Toliau:  Jogos mokytojai
Susiję:  Apie karate