Apie karate

Karate tėvas Gichin FunakoshiKarate istorija siekia daugiau kaip 2000 metų, o jos šaknys slypi Okinavoje išvystytoje beginklėje savigynos sistemoje To-de, kurią įtakojo iš Kinijos atkeliavęs kovos menas Chuan-fa.

 

Nepaisant to, kad šiuo metu egzistuoja daugybė karate stilių, o pavadinimas - terminas karate tapo bendriniu žodžiu, originalus karate buvo ir yra tik vienas. Tradicinis karate - originalus Karate, sujungiantis Okinavos savigynos sistemą To-de su japonų Budo filosofija.

 

Saviugdos centre "SeiDo" studijuojamas originalus karate menas, kurio išmintį mokytojai perdavė ir iš lūpų į lūpas savo mokiniams. Šis karate - tai gyvas, nuolat augantis, patirties ir praktikos patikrintų žinių rezultatas, paremtas giliu suvokimu apie žmogaus fiziologiją, anatomiją, psichosomatiką, kūno dinamikos, biomechanikos principus, gyvybines sistemas, minties galią. Mūsų centre tradicinio karate do treniruotes veda visame pasaulyje pripažintas, seniausias Lietuvos tradicinio karate do klubas, "Lūšis".

 

Tradicinio karate legenda Mokytojas Hidetaka NishiyamaTradicinio karate pratybos praktikuojamos mūsų centre yra visiškai saugios, tausojančios ir puoselėjančios sveikatą ilgalaikėje perspektyvoje. Šį savigynos meną gali praktikuoti visi žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo, kurie gali sportuoti bet kokiose kitose sporto šakose ar akyviai judėti.

 

Šiuo metu visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje yra gausybė "karate" mokyklų, kurių pavadinimuose vartojamas žodis karate, deja daugelis iš jų neturi supratimo, kas iš tiesų yra karate ir kam ji tarnauja. Mūsų centre praktikuojamas originalus, Budo karate menas, kurį perduoda Mokytojai savo mokiniams iš lūpų į lūpas. Analogišku keliu mes šias žinias gavome ir gauname iš savo Mokytojų, pripažintų karate lyderių visame pasaulyje - Hidetakos Nishiyamos, Avi Rokah. Giedrius Dranevičius 15 metų mokėsi pas karate do legenda tapusį Mokytoją H. Nishiyamą ir jau 30 metų tobulina savo įgūdžius pas H. Nishiyamos vieną geriausių mokinių, Mokytoją Avi Rokah.

 

Kodėl Lietuvoje tiek daug karate klubų neatitinkančių originalaus karate apibrėžimo?

 

Tarybiniais laikais karate į Lietuvą atkeliavo iš Tarybų Sąjungos nuotraukų ir atšviestų knygelių pavidalu, todėl tos žinios buvo ir yra visiškai neefektyvios, iškraipytos ir "adaptuotos" vakarų kultūrai. Tai pagrindinė priežastis, kodėl pavadinimas "karate" dažnai neatitinka savo esmės. Tai pagrindinė priežastis, dėl kurios karate dažnai vadinama muštynėmis. Tai pagrindinė priežastis, kodėl karate daugeliui žmonių asocijuojasi su agresija, jėgos kultu. Tai pagrindinė priežastis, kodėl sąmoningi žmonės renkasi kitas sporto ar sveikatinimo disciplinas, bet mes jums turime iš tiesų gerą žinią!

 

Mes  karate suvokiame visų pirma kaip įrankį skirtą:

 

 • asmenybės charakterio formavimui
 • emocijų kontrolei
 • proto ramybei
 • valios ir pagarbos ugdymui
 • dėmesio koncentracijos gerinimui
 • pasitikėjimo savo galimybėmis suformavimui
 • kūno fizinių funkcijų praplėtimui ir stiprinimui
 • minties galios išnaudojimui
 • efektyviai savigynai
 • stuburą saugančių giliųjų raumenų grupių aktyvavimui bei stiprinimui
 • lankstumo gerinimui
 • tarpraumeninei koordinacijai

Jeigu ieškote iš tiesų efektyvių priemonių saviugdai, tuomet laukiame Jūsų tradicinio karate pratybose su visame pasaulyje pripažintais tradicinio karate ekspertais.

 

Daugiau informacijos apie karate istoriją rasite Lietuvos tradicinio karate asociacijos svetainėje: www.ltka.lt ir www.karatedo.lt

Susiję:  Apie jogą